Ailem Akademik Danışmanlık
Sepet Türkçe English

Yorumlarınız

Üyelerimiz aldıkları hizmetlerle ilgili yorumlarını bu alana yazabilirler. Vereceğiniz geribildirimler için şimdiden teşekkür ederiz. Sizlerin önerileri doğrultusunda mükemmeli aramaya devam edeceğiz. info@aile.net adresine göndereceğiniz yorumlarınızı sitemize eklemekten memnuniyet duyarız.

15.10.2018 tepecik palyatif
 
Değerli Zekeriya Hocam 'ın
Aile hekimleri uzmanları sayesinde tanıdığım bilgi donanım ve her konuda tam destek alınabilecek saygın bir eğitimci olduğunu söylemek isterim. Makalemde ıstatistik ve yorumlama konusunda destek aldım ve gerçekten çok mennun kaldım. Eminim önümüzdeki süreçte daha fazla birlikte çalışmaktan onur duyacağım ve desteğine ihtiyaç duyacağım. Ellerinize saglik.
03.09.2018 Zafer Bağcı
 

Zekeriyya hocam yapmış olduğum bilimsel bir çalışmanın çevirisini yaptı. Kendisi sadece çeviriyi yapmakla kalmayıp, çalışmaya ait yorumlarda da bulundu. Benim kanaatine göre bilim, yoğruldukça kaymağın tereyağına dönüşmesi gibi paylaşıldıkça korunan ve lezzeti, kıymeti artan bir kavram. Zekeriya hocam bilgi ve deneyimi ile tam bir usta ve kendisiyle tanışmaktan son derece memnun oldum. Kendi oluşturduğu aile ortamında çalışmaya devam etmek azmindeyim. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

05.02.2018 Yusuf Adnan Güçlü; TEAH Aile Hekimliği Kliniği Başasistanı; Palyatif Bakım Servisi Uzmanı
  Zekeriya hocamı uzun senelerdir tanıyorum, son birkaç senedir de daha yakından tanıma fırsatı buldum. Aile Hekimliği disiplininin ve İstatistik biliminin önde gelen hocalarındandır. İstatistik konusunda senelerce karşılıksız interaktif istatistik dersleri vermiştir. Son olarak yayınlan istatistik kitabını herkese tavsiye ederim. Tıbbi istatistiğe yeni giriş yapanlar için yalın ve anlaşılır bir şekilde kurgulanmıştır. Şu anda kurmuş olduğu şirketinin tıp mensuplarına bilimsel çalışmalar konusunda en iyi destekleri vereceğine inanıyorum ve bu konuda hocama başarılar diliyorum. 
  Birlikte birkaç çalışma yaptık ve yapıyoruz. Son olarak benim seneler önce yazdığım tezimden hazırladığım yayını inceledi. Uygun olmayan kısımları da düzelterek yazım kurallarına uygun hale getirdi. 
  Daha iyi olabilecekler konusunda bir dileğimi ifade edeyim. Hocamızın üç aşamalı istatistik kursunu yeniden gündemine alıp bu konudaki çalışmalarını devam ettirmesi gerektiğine inanıyorum.
29.11.2017 dr_ersin
  Youtube videolarınızı incelerken sitenizi gördüm. Sitenizi incelerken yeni kitabınızı gördüm. Kütüphanemde bulunsun istedim.
  Kitabınızı yeni inceledim. İstatistikçilerin yazdığı istatistik kitaplarını incelediğimde örneklerin daha çok sosyal konulardan verildiğini ve anlatımlarını ağır buldum. Bir hekimin istatistik kitabı yazması güzel olmuş. Kitap anlaşılır ve güzel. .sav uzantılı verilerin de olması mükemmel olmuş.
  Ben kendi istatistiklerimi (basit analizler) yapabiliyorum. Kitabınız eksiklerimi büyük ölçüde giderecek. Kitabınızda pass programı ve hesaplama ile güç analizi yapımını örneklemişsiniz. Örneklem büyüklüğünün hesabı sanki zorlayıcı bir konu. Kitabınızda bu konuyu daha da açsanız güzel olur sanki. GPower için ne düşünüyorsunuz, sanki kullanımı falan çok basit.
30.08.2016
İrem
 
Türkçeden İngilizceye çeviri
 
Öncelikle çok hızlı dönüş oldu. Bunun dışında çeviri yaparken verilen akademik önerilerin çok faydası olduğunu düşünüyorum.
  --
23.08.2016 Halil İbrahim ÇELİK, Gazi Üniversitesi
  Yazdığımız bir olgu raporunun çevirisi için başvurmuştum.
  Sadece çeviri konusunda değil, teknik birçok konuda önerilerde bulundu ve aslında birçok konuda eksik olduğumu gördüm. Bu yüzden kendisine minnettarım.
  Ücret konusunda yardımcı olması ve çevirinin gerçekten kaliteli olması bizi çok memnun etti.
02.08.2016 Songül BAĞLAN YENTÜR
  Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Daha önce temel istatistik dersi almıştım. Yaptığım çeşitli parametrelerin ilişkisini inceleyen çalışmada temel istatistiğin yeterli olacağını düşünmüştüm; ancak öyle olmadı. Profesyonel bir yardım almam gerektiğini anladığımda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Zekeriya Beye ulaştım.
  Kendisi istatiksel analizi yapmakla kalmadı, hangi veriyi nasıl kullanacağımı ve uluslararası bir dergide yayınlanması için gerekli olan yazım tekniklerini de açıklayarak uyguladı. Dil olarak düzenlemeler yaptı. Makaleme kendi makalesiymiş gibi yaklaştı. İşinde gösterdiği titizlik, özen ve hız kesinlikle mükemmeldi. Ücret konusunda da yardımcı oldu. Sadece gerekli olan sonuçlara yönlendirerek sadece istatistiksel analiz değil bir nevi danışmanlık da yapmış oldu. Tamamiyle profesyonel bir çalışma isteyenler rahatlıkla tercih edebilir.
  Neler daha iyi olabilirdi: Herşey yolunda gitti.
01.08.2016 Seçil CANKAR, Ege Üniversitesi
  İlk defa Zekeriya hoca ile makale yazma kursunda tanıştım ve o günü milat kabul ettim. Bende eksik olan her şey onda vardı. Bunları saymakla sayfalar yetmez.
  Şimdi yeni işinde de yazdığım makalenin editini yaptı ve yeniden dergiye göndereceğim. Her zamanki gibi çok memnun oldum.
  Daha iyi ne olabilir? Bence fiyatlar biraz daha uygun olabilir birde arada jest ler olabilir mesela çevirisini yaptığınız makalenin dergi seçimi sizden olabilir bunlar beni daha çok memnun eder. Yeni işiniz hayırlı olsun yolunuz açık olsun her şey için çok teşekkürler..
31.07.2016 Merve CANBAZ, Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Aile Hekimliği Asistanı.
  30 aylık asistanım. Huzur evinde kalan 65 yaş ve üzeri hastalarda stopp ve start kriterleri ile uygunsuz ilaç kullanımını ve bunların ilişkili olduğu faktörler ile ilgili bir tez planladım. İstatistik için daha önce yaptığımız çalışmalarda tıp doktoru olmayan kişilerle çalışmıştık. Bunun bir takım dezavantajlarını yaşamıştık. O yüzden doktor olan birine yaptırmayı gönlümden geçiriyordum.
  Zekeriya hocamla "aile" grubumuza attığı mail vasıtasıyla iletişime geçtik. Kendisinin aile hekimi profesörü olmasından ötürü çok daha fazla sevindim. Kendisi istatistiği yaparken "mantıklı olan herşeye bakacağım" cümlesini kurmuştu. Gerçekten beni çok rahatlattı. Çünkü daha önceki çalışmalarda "acaba bizim gözümüzden kaçan birşeyler oluyor mu? İstatistiği biz öğrenebilsek de yapsak datamızı daha iyi analiz edip, daha çok şeyi gün yüzüne çıkarabilir miydik? endişesini yaşamıştım. Zekeriya hoca gerçekten bu konuda çok güven verdi. Fiyatta da ilk müşterilerinden olmam nedeniyle çok yardımcı oldu.
  Şu ana kadar memnun olmadığım birşey olmadı. Herşey gayet iyiydi.