Ailem Akademik Danışmanlık
Sepet Türkçe English

İptal ve İade Şartları

Değerli Müşterilerimiz,

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Yasal İade ve İptal Hakları

Tüketicinin, malları aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içinde, herhangi bir kanuni veya cezai sorumluluğu doğmaksızın ve reddetme gerekçelerini belirtmesi gerekmeksizin malları veya hizmeti reddetme ve sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olduğunu kabul ediyor ve vazgeçme ihbarının aile.net’e ulaşmasından sonra malları geri almayı taahhüt ediyoruz.

Sipariş İptali

İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.

Siparişinizi iptal etmek için info@aile.net adresine e-posta gönderebilir veya +90 535 7140843 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ürün İadesi

Alınan bir ürünü iade etmek veya bir hizmet sözleşmesini iptal etmek için iade veya iptal niyetinizi bildirmeniz için ürünün/ürünlerin sizin tarafınızdan veya belirttiğiniz başka biri tarafından fiziksel olarak teslim alındığı veya hizmet sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 14 gün içinde bize iletiniz.

İade etme niyetinizi bize bildirdikten sonra ürünü orijinal makbuzu ve orijinal ambalajı ve birlikte gelen aksesuarları 14 gün içinde iade etmeniz yeterlidir. Ürünü teslim aldığımızda geri ödemeyi ilk ödemenin yöntemine göre 14 gün içinde yapacağız.

İade için aşağıda belirtilen durumlara lütfen dikkat ediniz:

  • Önceden açık bir şekilde onay vererek ve vazgeçme hakkını kaybettiğinizi kabul ederek başladığınız hizmet alımlarını iade edemezsiniz.
  • Teslimattan sonra açılmış kapalı paket içindeki ürün zarar gördüyse, ürünün değerindeki azalmayı size yapacağımız geri ödeme tutarından düşebiliriz.
  • Ürün ve hizmetle ilgili yaptığınız tüm ödemeleri, tarafımızdan ödenen teslimat maliyetleri hariç olmak üzere iade edeceğiz.
  • Ürünlerin, iade şartlarına uygun bir şekilde tarafımıza ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 7 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
  • İade için ambalajlı olarak iade edilecek ürün ve iade edilecek ürünün faturasının tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir
  • Ürün iadesinde kargo bedeli müşteri tarafından karşılanacaktır.
  • Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
  • Ürün İade Adresi: A. Taner Kışlalı Mahallesi, EVKA 2, 6851. Sokak, No.13, 35640 Çiğli, İzmir

Aldığınız ürünü iade etmek için info@aile.net adresine e-posta gönderebilir veya +90 535 7140843 numaralı telefonu arayabilirsiniz.